Menu
Close

Rejestracja

Close

10 trendów w hotelach, które przyciągają organizatorów

trendy_1

01 kwi 10 trendów w hotelach, które przyciągają organizatorów

Coraz bardziej wymagający organizatorzy, coraz bardziej roszczeniowi uczestnicy konferencji stawiają przed hotelami coraz trudniejsze zadanie. Przyciągnąć konferencję jest coraz trudniej, dlatego podpowiadamy jakie panują obecnie trendy i na co warto zwrócić uwagę,
by nie pozostać w tyle.

1. Eko-trend

Od pewnego czasu ekologia postawiona na piedestał, całkiem zresztą słusznie, stała się dominującym trendem zarówno w budowie,
jak i prowadzeniu hoteli. I z pewnością na długo pozostanie w łaskach hotelarzy i gości.
Moda na ekologię i troska o środowisko towarzyszy sieciom hotelarskim, prywatnym właścicielom i zarządcom obiektów już na etapie tworzenia projektu. Baterie słoneczne na dachach hoteli nikogo już chyba nie dziwią. Wyposażenie obiektów w produkty podlegające biodegradacji, używanie detergentów łagodnych dla środowiska, energooszczędne żarówki, czy segregacja śmieci stały się już właściwie normą.  Niektóre hotele budują również własne studnie głębinowe.

Coraz częściej korporacje starają się aby ich działalność była możliwie bezpieczna dla środowiska, dlatego również przy wyborze obiektu zwracają uwagę na proekologiczne rozwiązania zastosowane w hotelu. W odpowiedzi na tego typu oczekiwania hotele przygotowują specjalne oferty, zwane „zielonymi”, skierowane właśnie do firm z wysoko rozwiniętą świadomością ekologiczną.
Przykładem ekologicznego hotelu może być np. Hotel Medical SPA Malinowy Dwór, który nie tylko posiada własną studnię głębinową,
ale również własną biologiczną oczyszczalnię ścieków.

2. CSR – Corporate Social Responsibility

Gdy z jednej strony pojawia się ekologia, z drugiej pojawić się powinna troska o interesy społeczne.
Moda na CSR w hotelach przyszła do nas z zachodu wraz z rozwojem międzynarodowych sieci hotelarskich. Troska o społeczną odpowiedzialność biznesu wpisana jest w politykę wielu organizacji. Hotel, który angażuje się w różnego rodzaju akcje społecznościowe z pewnością ma większe szanse na zdobycie klienta, niż taki, który pozostaje obojętny na dobro społeczne. Do hoteli odpowiedzialnych społeczenie należy m.in. Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre, który regularnie angażuje się w pomoc dla potrzebujących.

3. Smart

Trend na „smart cities” wymusza powstanie kolejnych „smart hotels”. Inteligentne rozwiązania stosowane w obiektach zyskują na popularności. Stają się również coraz bardziej pożądane przez planistów.  Za określeniem „smart” kryje się przede wszystkim technika, która ma na celu usprawnić hotelowe rozwiązania i systemy, w tym rejestrację oraz maksymalnie skrócić czas obsługi gości. Nie sposób stać w miejscu i nie podążać za zmieniającym się technologicznie światem. W odpowiedzi na potrzeby rynku powstają hotele inteligentne jak np. Hotel Puro w Poznaniu, czy warszawski Sound Garden. Nowocześni goście poszukują nowoczesnych rozwiązań. Panele rejestracyjne z pewnością do takich należą.

4. Brain food

Zachodnie rozwiązania coraz częściej stają się natchnieniem dla naszych rodzimych hotelarzy, co niezmiernie cieszy. Wciąż powoli, ale jednak coraz śmielej hotelowi kucharze zaczynają dogadzać nie tylko podniebieniom, ale i umysłom uczestników konferencji, przygotowując odpowiednio zbilansowane menu.
Brain food to specjalnie skomponowane posiłki, bazujące na właściwie dobranych składnikach – według odpowiedniego zapotrzebowania organizmu. Po obiedzie nie spada cukier, a należycie dobrane witaminy i minerały wspierają nasz mózg, ułatwiają koncentrację i zwiększają wydajność organizmu.
Hotelem, który oferuje tego typu menu jest Radisson Blu Kraków.

5. Twórcza przestrzeń

W odpowiedzi na potrzeby organizatorów i przekonanie, że współpraca sprzyja kreatywności, wiele obiektów postanowiło wspomóc rozwój pomysłowości swoich gości, zapewniając im tzw. „rest roomy” lub „brain roomy” –  specjalne miejsca, wyposażone w wygodne sofy i fotele, gdzie w towarzystwie kilku osób, a jednocześnie z dala od zgiełku i hałasu, można prowadzić tzw. „burzę mózgów”. Zaprojektowanie odpowiednich warunków do pracy spotyka się z pozytywną reakcją organizatorów.

6. Naturalne oświetlenie

Naturalne oświetlenie to ponadczasowy trend. Uczestnicy spotkań, którzy cały dzień spędzają w pomieszczeniu chcą wiedzieć jaka jest pogoda. Ponadto udowodnione zostało, że naturalne światło zwiększa efektywność.
Dlatego właśnie obiekty coraz częściej starają się zadbać o to, by zapewnić swoim gościom naturalne światło w salach konferencyjnych. Gwarantują to wielkie okna, a coraz częściej również przeszklone sufity. Należy jednak pamiętać, że zbyt duża ilość światła może zakłócić obraz wyświetlany na ekranie, a czasem nawet uniemożliwić organizację konkretnej koncepcji wydarzenia.

7. Oryginalność przestrzeni

Taką cechę oferują przede wszystkim hotele butikowe. Wielu organizatorów próbuje uciec przed powtarzalnością i sztampą, poszukując w hotelowych wnętrzach wartości dodanych – jak doznania estetyczne, które zaspokoją ich wyrafinowane gusta. W tym celu kroki swoje kierują ku obiektom, których wnętrza projektowane są na specjalne życzenie ich właścicieli przez znanych architektów i projektantów oraz gwarantują unikalność w skali nie tylko kraju, ale i świata. Hotele butikowe tworzone są dla wymagających klientów.
Na mapie hoteli butikowych znajdują się m.in.: Hotel Rialto w Warszawie czy City Solei Boutique Hotel w Poznaniu.

8. Aranżacja i komfort

To kolejny punkt, który śmiało można wpisać na listę trendów.
Długie godziny siedzenia podczas konferencji powinny być godzinami zarówno obfitującymi w merytorykę, jak i wygodę. Miękkie krzesła z komfortowym oparciami to dzisiaj absolutna konieczność. Uczestnicy są coraz bardziej świadomi i coraz bardziej wybredni. Liczy się też aranżacja sal konferencyjnych. Nie w każdym przypadku sprawdzi się uniwersalna klasyka. Goście oczekują czegoś więcej, niż zimnych, pustych ścian i długich rzędów niewygodnych krzeseł. Obiektem, gdzie znaleźć można ciekawe, innowacyjne rozwiązania jest np. Hotel Narvil Conference & Spa. Dzięki licznym przeszkleniom hotel oferuje swoim gościom stały kontakt z naturą, a podwieszany sufit z wełny mineralnej znacznie poprawia akustykę głosu podczas szkoleń i konferencji.

9. Dodatkowe atrakcje

To kolejny po oryginalności trend, który dyktowany jest chęcią zapewnienia gościom niezapomnianych wrażeń. Obiekty, które obok klasycznych sal konferencyjnych posiadają  w swojej ofercie dodatkową powierzchnię eventową, która na dodatek jest ciekawie zaaranżowana, podnoszą swoje szanse na zdobycie klienta. Gdy miejsce takie wkomponowane jest w przestrzeń np. leśną bądź ciekawie zaprojektowany ogród, z pewnością podniesie to atrakcyjność obiektu. Hotele starają się poszerzać swoją ofertę dodatkowych atrakcji, aby zatrzymać gości i zapewnić im ciekawe warunki do networkingu.
Na platformie meeting.pl organizatorzy znaleźć mogą np. Hotel Zamek Ryn, który oferuje m.in. takie urozmaicenia jak: kręgielnia w zbrojowni, basen w podziemiach, castle casino – umiejętnie wykorzystując do celów rozrywkowych swoją zabytkową architekturę.

10. Profesjonalne wyposażenie

W dzisiejszych czasach nie powinno być mowy o brakach w sprzęcie konferencyjnym. Nowoczesne, profesjonalne wyposażenie sali konferencyjnej pożądane jest przez każdego klienta. Przy wyborze obiektu nie bez wpływu na decyzję pozostaje jakość takich narzędzi jak projektor multimedialny, ekran czy nagłośnienie. Warto również dać swoim klientom możliwość przeprowadzenia videokonferencji, która obecnie staje się już normą.
Ważnym jest także, by obiekt zapewnił organizatorom konferencji specjalnie przeszkoloną osobę do obsługi technicznej.

SHARE:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Brak komentarzy

Przykro nam, w chwili obecnej nie ma możliwości dodania komentarza.

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail